Jak dbać o biżuterię?
Jak dbać o biżuterię?
Kilka praktycznych zasad, żeby zachować na długo blask i piękno biżuterii.
Nienoszoną biżuterię zawsze należy przechowywać osobno, najlepiej w lnianych woreczkach, bądź w szkatułce z przegrodami. Wtedy nie rysuje się i nie ulega mechanicznym uszkodzeniom.
Srebrną biżuterię należy przechowywać z dala od dziennego światła, wilgoci i substancji chemicznych. Nie należy trzymać jej ani w łazience, ani na parapecie w pokoju. Jeżeli nie zastosują się Państwo do tej zasady, srebrna biżuteria będzie się bardzo szybko utleniała. Pojawią się na jej powierzchni charakterystyczne żółte plamy. Po dłuższym czasie niewłaściwego przechowywania, zacznie czernieć.
Proszę pamiętać aby perfumować się przed nałożeniem wisiorka, a balsam nakładać po zdjęciu biżuterii, dotyczy to również fluidów i kremów. Biżuteria również pod wpływem kosmetyków może być narażona na ciemnienie bądź żółkniecie.
Proszę pamiętać, aby zawsze zdejmować biżuterię w trakcie prac domowych, jak i przed snem. Biżuteria nie powinna być prana, nie powinno się w niej kąpać, chodzić do sauny czy na basen, uprawiać sportu. Nie może być czyszczona środkami chemicznymi, ani mieć kontaktu z alkoholem, środkami żrącymi, rozpuszczalnikami, barwnikami, farbami, materiałami barwiącymi, amoniakiem itp.
Pozłacane srebro należy chronić przed kosmetykami i wodą, uchronimy ją również przed powstawaniem na niej tlenków, które negatywnie wpływają na późniejszy wygląd. Dzięki takim zabiegom efekt pozostanie na dłużej aczkolwiek złocenie naturalnie z biegiem czasu zniknie.
Ważne jest, żeby biżuterię poddaną procesowi oksydacji - czyli chemicznemu ciemnieniu, nie trzymać razem ze srebrną biżuterią, ponieważ spowoduje to niezamierzony proces czernienia jej i matowienia.
Biżuteria, którą używają Państwo codziennie jest narażona na różne zabrudzenia - jest to brud, kurz, tłuszcz, dlatego należy o nią dbać i pielęgnować odpowiednimi do tego środkami zakupionymi u jubilera, np. chusteczki czyszczące, dzięki którym dbanie o biżuterię srebrną stanie się dużo prostsze.
Użyte w produkcie naturalne surowce takie jak: kamienie szlachetne, kamienie półszlachetne, minerały, bursztyny, perły itp. mogą zawierać naturalne inkluzje, rysy, pęknięcia, ubytki, niewielkie szpary, zagłębienia. Ich obecność jest cechą naturalna kamienia i świadczy o jego powstawaniu w naturalnych procesach geologicznych. W związku z tym cechy te nie mogą podlegać reklamacji, a wykorzystanie tych materiałów nie świadczy o istnieniu wad fizycznych Towaru.
Zastosowane surowce z powodu ich delikatności i kruchości powinny być użytkowane wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem.