O marce


Projektantka i artystka

Nazywam się Anna Kamińska, jestem założycielką marki jubilerskiej POINTS OF VIEW.  Przez kilka lat zajmowałam się malarstwem, ale w pewnym momencie zaczęłam szukać nowych sposobów na wyrażenie swoich pomysłów i wizji artystycznych. Czułam, że metaloplastyka to jest moja droga. Przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Ucząc się jubilerstwa realizowałam swoje projekty i wysyłałam je na konkursy i wystawy złotnicze. Prace te stały się bazą wyjściową dla moich obecnych projektów i kolekcji, które teraz sprzedaję.


Credo artystyczne

Moja praca poświęcona jest poszukiwaniu dynamicznych form. W swoich pracach, przy pomocy struktury, kształtu staram się przekazywać emocje, które wynikają z moich wewnętrznych refleksji, poczucia piękna. Niezwykle ważny jest dla mnie sam proces obserwacji, projektowania i tworzenia. W pracowni powstaje biżuteria głównie inspirowana naturą.

Dzieła można podziwiać w galeriach zarówno w kraju, jak i za granicą. Prezentowane są również na targach jubilerskich Amberif i Ambermart w Gdańsku. Od 2013 roku związana jestem ze Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych, które zrzesza polskich projektantów, a od 2018 roku współpracuję z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników.

Czym jest idea mobilności?

Ruch, zmiana, dopracowane szczegóły składają się na efekt, który określam mianem ideą mobilności. Pomysł wziął się z obserwacji przedmiotów codziennego użytku. W końcu biżuteria stanowi codzienny, ozdobny przedmiot noszony przez wiele z nas. Większość pierścionków, naszyjników, wisiorków, kolczyków, które wykonuję jest ruchoma

 

Skąd pomysł na stworzenie marki?

 

Pomysł na stworzenie marki wziął się z pasji, jaką jest dla mnie tworzenie biżuterii. Nie wyobrażałam sobie, żebym mogła zajmować się zawodowo czymś innym.  Praca daje mi mnóstwo satysfakcji i radości.  Pragnę aby moje prace biżuteryjne przekazywały emocje i były ponadczasowe. Biżuteria jest dla mnie sposobem wyrazu i bardzo się cieszę, kiedy znajduje swoich odbiorców. Bardzo mnie cieszy, jak widzę na ulicy kobiety ubrane w moją biżuterię. 

 

Jak powstała nazwa firmy? 

Projektując biżuterię lubię przyglądać się jej z różnej perspektywy, stąd wzięła się nazwa. Zawarte są w niej moje własne punkty widzenia. Nazwa Points of View wzięła się z obserwacji, z samego procesu kreacji.

 

Co sprawia mi największą radość w prowadzeniu marki?

 

Największą radość sprawia mi oczywiście sam proces tworzenia. Bardzo mnie cieszy, że  potrafię stworzyć coś ze zwykłego kawałka srebrnej blachy. Podczas pracy lubię się dosłownie ubrudzić, bo wbrew pozorom praca srebrnika nie należy do najczystszych prac! Topienie srebra, obsługa maszyn, kształtowanie srebra, obróbka, wykończenie, aż do uzyskania końcowego efektu. Przedmiot przechodzi długą drogę, aby zaprezentować efekt końcowy na targach, bądź w Galerii. Lubię też spotykać się na targach z klientami i opowiadać im jak powstaje moja biżuteria. 

 

Z jakich materiałów korzystam najchętniej? 

 

Pracuję w srebrze, to wdzięczny i podatny materiał, bardzo mnie fascynuje jego plastyczność. Ostatnio pracuję z bursztynem i jestem zadowolona z efektów. Staram się nadać mu nowe wcielenie, podkreślić jego charakter. W końcu mieszkam nad morzem i mam go pod dostatkiem. Często słyszę pytanie: „Jak pani to zrobiła?” Bardzo mnie to cieszy, bo widzę że klienci doceniają to co robię. Doceniają moje przemyślane projekty.

 

Co jest moją inspiracją do pracy? 

Inspirują mnie spacery nad morzem, naturalne formy, jakiś ślad odbity na ulicy, kamyk, kawałek kory, gwintu czy śrubki. Inspiruje mnie miasto, natura, muzyka i ludzie.

 

Gdzie można kupić biżuterię?

 

Sklepy Polska

Gdańsk: Muzeum Bursztynu Wielki Młyn, Wielkie Młyny 16, 80-849 Gdańsk

Sandomierz: Galeria Otwarta Mariusza Pajączkowskiego, ul. Rynek 2, 27-600 Sandomierz

Kazimierz Dolny: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, ul. Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny

 

Sklepy Świat

Litwa: Sieć Galerii UAB Gintaro Galerija, Pamario 20, Nida, Litwa

Wielka Brytania: (UN)POLISHED LTD  London, England. Przedstawiciel

 

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na Facebooku i Instagramie

 

 Wystawy

 • Sierpień 2019r. Prezentacja pracy biżuteryjnej na Wystawie plenerowej "Bursztyn Bałtycki - Skarb Gdańska", zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników z okazji Święta ulicy Mariackiej w Gdańsku.
 • 20 – 23 Marca 2019 Prezentacja pracy biżuteryjnej na wystawie „Trendbook 2019” organizowanej podczas Międzynarodowych Targów Jubilerskich „Amberif” w Gdańsku.
 • Lipiec 2018 Prezentacja pracy biżuteryjnej na Wystawie plenerowej pod hasłem „Biżuteria artystyczna z bursztynem” w Jantarze.
 • 2015r. XXV STFZ Galeria Sztuki w Legnicy, wystawa z okazji 25 rocznicy powstania Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.
 • 2015r. XXV STFZ Galeria Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
 • 2015r. Udział w wystawie "Gramy 925 na bis" w Muzeum Polskiego Rocka w Jarocinie. Praca pod tytułem "Zapis dźwięku - wizualizacje".
 • 2014-2015r. Udział w wystawie "Z jedwabnego my" prezentowanej na Targach Biżuterii JOYA w Barcelonie w Hiszpanii. W La Basilica Galeria w Hiszpanii. W Galerii Sztuki w Legnicy w Polsce. Praca pod tytułem "Łzy nadziei" katalog dostępny w tym miejscu, więcej informacji o wystawie
 • 2014r. Udział w wystawie "Gramy 925" w Poznaniu w Galerii YES. Praca pod tytułem "Kiszki marsza grają".
 • 2013r. Udział w wystawie "Sztuka Miedzi" w Galerii Sztuki w Legnicy. Praca pod tytułem "Gruszka zmarnowana w polewie beauty".
 • 2013r. Wernisaż w Galerii Graże w Warszawie.
 • 2013r. Łódź Design Festival. Wystawa Pokonkursowa "Przezroczystość".
 • 2013r. Udział w Konkursie Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych (STFZ). Temat konkursu "Przezroczystość" praca pod tytułem "Optikon" pod tym linkiem można zobaczyć prezentację
 • 2013r. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2013. Temat konkursu "Zużycie Sztuki". Prezentowanie prac na pokonkursowej wystawie organizowanej przy targach Złoto Srebro Czas w Warszawie.
 • 2012r. Legnicki Festiwal Srebro. Udział w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej. Temat konkursu "Rytuał"
 • 2011r. Legnicki Festiwal Srebro. Udział w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej. Temat konkursu "Sexy" praca pod tytułem "Pierścień Pożądania"

 

 Publikacje w Katalogach

 • 15 Kwietnia 2020: Publikacja pracy w czasopiśmie Bursztynisko NO. 44 The Amber Magazine. ISSN 34794906 Wydawca: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Gdańsk.
 • Marzec 2020: Publikacja pracy pod tytułem STREFA ZGNIOTU w katalogu „Trendbook 2020” Wydawca: Wydział Architektury i Wzornictwa Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdańsk 2020
 • 20 Marca 2019: Publikacja pracy pod tytułem UPSIDE DOWN w katalogu „Trendbook 2019”, którego premiera odbyła się na Międzynarodowych Targach Jubilerskich” Amberif 2019 w Gdańsku. ISBN: 978-83-66271-03-6, Wydawca: Wydział Architektury i Wzornictwa Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gdańsk 2019.
 • Marzec 2019: Publikacja pracy w czasopiśmie Bursztynisko NO. 43 The Amber Magazine. ISSN 1644-0927 Wydawca: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Gdańsk.
 • 2013r. Publikacja pracy w katalogu "Sztuka Miedzi" z okazji obchodów 60-lecia rocznicy działalności Huty Miedzi. Wydawca Galeria Sztuki w Legnicy 2013 ISBN: 978-83-62534-43-2

 

 Warsztat

 

     Zdjęcie przedstawia proces topienia srebra. W tyglu grafitowym stapia się srebro, a następnie dodaje miedź oraz nieco boraksu. Otrzymuje się wlewek, który potem walcuje się na blachę. Srebro bez dodatku miedzi jest zbyt miękkie do wyrobu biżuterii.

                                                

 

 Portret wykonała @KatarzynaGoniszewska-Fotografia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl